Can Büyükalkan Hakkında

can

Can Büyükalkan profesyonel kariyerine Netaş A.Ş’de Arge yazılım mühendisi olarak başladı. Netaş’taki kariyerinin ilerleyen safhalarında IT teknolojilerine ve geniş alan ağları ile çalışmalarına devam etti. COMNET A.Ş ‘de teknik müdür olarak kariyerine yönetici olarak yön verdi ve daha sonra COMNET’in Genel Müdür yardımcılığına yükseldi.

Türkiye’nin internet sempozyumunda yaptığı bir konuşma üzerine Siemens ‘ten davet aldı ve Simnet, SBS ve SIS organizasyonlarında 10 sene profesyonel yönetici olarak çalıştı. Profesyonel kariyerinin 5 senesi Türkiye’de ülke yönetim takımında Dış kaynaklar bölümünün ülke müdürü olarak,  5 senesini yurt dışında üstdüzey yöneticilik (Genel Müdür, Bölge Direktörlüğü, Bölge Satış Direktörlüğü) görevlendirmeleri ile devam etti.

Beş senelik uluslar arası liderlik tecrübesinden ardından Türkiye’ye geldi ve Sentim’de 2 sene Genel Müdürlük yaptı. Profesyonel kariyerinde üst düzey proje ve programlara imza attı.

Türkiye’de dış kaynak kullanımında SBS’i iki sene arka arkaya IDC raporlarına göre pazar lideri yaptı.IXIR projesinin IT dış kaynak kullanım yöntemi ile sürdürülebilir büyümesini sağladı. Dönemin ISP projelerinin büyütülmesine ve geliştirilmesine katkı sağladı.

Özelleşmeden önce Türk Telekom’un 118 projesi ile Türk Telekom’un özelleşen ve kar eden yüzünü oluşturdu. IT teknolojilerine yönelik Managed Services olgusunu Türkiye’ye getirerek, hizmet portfolyosu oluşturma ve hizmette standardizasyon süreçlerini hayata geçirdi.

SBS Operasyon merkezlerinde üretilen hizmetler, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde/kurumlarında teknolojik katma değer yaratarak verimlilikte artış sağlandı. Türkiye’den çağrı merkezi ile ilk servis ihracatını Toshiba Global Support Center projesi ile gerçekleştirdi. 8 farklı lisanda ve iş süreçleri ile Toshiba global projesini yönetti.

Filipinler’de SBS ülke müdürlüğünü iki sene gerçekleştirdi. Green field yaklaşımı ile SBS şirketini Filipinler’de 3 ayda kurarak İngilizce konuşulan ülkelere yönelik SBS’in en büyük offshore teknoloji hizmet merkezini oluşturdu. 800′ün üzerinde kişinin istihdamını Filipinler’de gerçekleştirdi. Bölgesel başarısından dolayı bölge sorumluluğu ve bir sene Singapore ve Filipinlerdeki offshore bölgesel yönetimini gerçekleştirdi. Filipinlerde kurduğu yapının başarısından sonra SBS Almanya merkez ofisinde complex IT proje ve programlarını çok uluslu şirketlere satışından sorumlu oldu.

LMI (Leadership Management International) Türkiye’nin kurucu ortaklığında yer aldı. LMI’ın farklı iş sektörlerinde ki liderlik gelişim ve satış gelişim projelerini LMI’ın yapılandırılmış koçluk gelişim programları ile destekleyerek çok sayıda teknoloji şirketinin yeniden yapılanmasına, liderler geliştirmesini sağladı.

CallPex şirketinde yönetim kurulu ile birlikte çalışarak şirketin dönüşüm projesini Genel Müdür ünvanı ile gerçekleştirdi.

ICT sektöründe kurumsal lider ihtiyacının en üst seviyeye çıktığı bu dönemde profesyonellerin tercih ettiği ve ihtiyaç duyduğu kariyer danışmanlık ve kariyer koçluk hizmetlerini profesyonel olarak başlattı.

Profesyonel çalışmalarını ortağı olduğu, kurduğu şirket ve sosyal projeler ile devam ettirtmektedir.

CareerSpot grubunu küresel “Kariyer Destek Platformuna” dönüştürmek ve kendi kariyer danışmanlarını yetiştirmek üzere CareerSpot ‘u markalaştırma çalışmalarını yürütmektedir.

Bir Cevap Yazın