2014 Yılının Yeni Hayallerinizin Ve Hedeflerinizin Yılı Olması Dileği İle…

20142013 ‘ e veda etmenin arifesindeyiz ve 2014 yeni umutlarımızı, heyecanlarımızı, arzularımızı ve isteklerimizi karşılayan yeni bir başlangıç olacak.

Yeni bir başlangıç senesinde ilk üzerinde durmayı hedeflediğim konu kariyer olacak. Ve uzun bir süredir, yurt dışı kaynaklardan, kendi deneyimlerimden ve yurt içi kaynaklardan yararlanarak hazırladığım “Etkili Özgeçmiş Hazırlamanın 25 Sırrı” isimli çalışmamı pdf formatında sizin ile paylaşıyor olacağım. PDF dökümanını senenin ilk yazısında size kısa bir form doldurarak paylaşmış olacağım.

Kendinize kısa bir zaman ayırıp 2013 ‘ü değerlendirmenizi istiyorum.

Başarılarınızı, Başaramadıklarınızı, Hedeflerinizi, Amaçlarınızı en baştan gözden geçirmeniz ve 2014 ‘ten ne beklediğinizi tanımlamanız, size kişisel analizinizi yapmanızı sağlayarak ve güzel bir katkı yapacağına inanıyorum.

Son bir aydır Motivasyon üzerine seminerimi 2014 ‘e Mektuplar başlığı ile kişisel hedef belirleme,hedefe sadık kalma ve hedef yönetimi konusunda kurumlar ile paylaştım.

Bu çalışmalar kişisel olarak hedef koyma ve hedefler ile yönetim metodolojisini öğretiyor.  Kişisel motivasyonu arttırıyor. Herkesin hayali, amacı ve hedefleri birbirinden farklı.  Bence güzel olanı kaç kişinin hedeflerinin, hayallerinin peşinden gidebileceğini görmek. Umarım seminere katılım sağlayan tüm arkadaşlar hayallerinin, isteklerinin peşinden koşarlar.

Çok büyük hedefleriniz ve arzularınız olabilir. Bir anda erişmesi çok güçte olabilir. Hedeflerinizi, özellikle sizde en büyük istek ve arzu yaratan hedeflerinizi küçük erişilebilir parçalara bölmek ve o adımlar üzerinden ilerlemek sizin hedef ile bağınızı ve direncinizi kuvvetlendirecektir.

Her gün yürüyüş yapıyorsanız, yapmadığınız gün kendinizi huzursuz, rahatsız ve eksik hissederseniz. Hedefler ile kişisel ilişki de aynı düzeydedir, düşünmediğiniz de veya bir adım ilerlemedikçe sizi huzursuz eder. Eğer bu seviyeye gelmişseniz. Yaşamda elinizden bir şey kaçmaz. Aklınıza koyduğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

2014 yılının herkese bol şans, mutluluk, huzur , sağlık ve hayallerinize erişim sağlaması dileği ile 2013 yılının son yazısını tamamlamak istiyorum.

2013 yılında yayımladığım yazıları incelediğimde en çok hit alan (okunan) 4 yazımı sizler ile paylaşmak istiyorum.

En Beğenilen 4 Yazım,

1- Steve Jobs Gibi İşe Almak

2- Özgeçmiş Hazırlarken Sıkça Yapılan 10 Hata Bölüm1, Bölüm2, Bölüm3

3- Hedefler ile Yönetmek ve Hedefler ile Yönetimin Dinamikleri 

4- Neden Infopreneur (Bilgi Girişimcisi) Olmalısınız?

Kişisel olarak kitapları ve okumayı çok severim. Sizler ile paylaştığım her konuyu en iyi şekilde ve derinlemesine aktaran kitapları sizler ile paylaşmayı kendi köşemde amaç edindim.

1998 Yılından beri Amazon.com’u kitap almak için kullanıyorum. Benim için alışkanlık oldu. Aynı arama motoru olarak Google kullanmam gibi…

Sizlere önerdiğim ve paylaştığım kitapları Amazon linkleri ile paylaştım.

Dolayısı ile kendi sitemden Amazon.com’a ne kadar ve hangi kitaba çıkış yapıldığını gözlemleyebildim.

2013 yılında önerdiğim kitaplardan en çok ziyaret edilen 4 tanesi,

1 – Think Write Retire 

2- Presentation Secrets of Steve Jobs

3- Knock Them Dead Resumes 

4- Make Success Measurable 

Saygılarımla,

2014 ‘te görüşmek dileği ile, Şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.

Can Büyükalkan

canbuyukalkan@gmail.com

Bir Cevap Yazın