InfoGrafik CV Nasıl Hazırlanır?

infografikcv2

Infographic CV Nasıl Hazırlanır?

Başlık itibarı ile uzun bir yazı dizisine bile çevirilebilir. Bugün daha çok başlangıç yapmayı hedefliyorum.

Infografik üzerine açılan çoğu CV portali Linkedin profilinizi kullanıyor. Bu yüzden Linkedin profilinizin profesyonel şekilde hazırlanmış olması sizlerin lehine olacaktır.

Türkiye’de Linkedin Gruplarının lideri Turkish Business Network. Kurucusu Sn Bülent Akyıldız.  Bülent Bey ile yaptığımız bir sohbet’te grubunun 127,000 üyeye ulaştığını belirtmişti. Tebrikler Bülent Bey. Bülent Bey, kendi blog sayfasında Görüntü var Ses yok adlı bir makale yazdı ve Linkedin profili nasıl olmalı yönünde ki profesyonel görüşlerini paylaştı.  Bende bu görüşleri sizler ile paylaşmak için yazısının linkini ekledim.

Infografik cv portalleri size renkli ve özgür bir CV hazırlamak için gerekli araçları sağlıyor.  Bu portallerin çoğu beta test aşamasında. Sanırım bundan sonra ki ilerleme aynı wordpress ‘te olduğu gibi ücretsiz ve ücretli yapıların olacağı ve siz istediğiniz şekilde farklı ikonik ve renkli araçlar ile kariyer yolculuğunuzu bu hazır yapıların içerisine kodlayabileceğiniz yönünde gelişmeler olacak. Fısıltı haberleri bu yönde.

Bu tür portallere üye olmanız gerekiyor. Üyelikler ücretli değil en azından şu an ücretli değil. İstediğiniz gibi tadını çıkarabilirsiniz.

Size Linkedin temelli çalışan ve çok kolay kurgulayabileceğiniz Görsel CV hizmetini  vizualize.me vermektedir.  Bir saat içerisinde süper bir tanıtım ve özgeçmiş yansıtımına sahip olabileceksiniz.  Kesinlikle ilk adım olarak bunu uygulamanızı tavsiye ederim.

Ben basit olarak denedim.  Linkedin profilimin iyi olduğunu düşünüyordum. Profilimde ele alınacak ve yapılması gereken birkaç  şey olduğunu gördüm. Size de ciddi ciddi Linkedin profilinizi düzenlemenizi tavsiye ederim.

Vizualize.me  linkedin profilinizde ki hemen hemen her alanı önünüze getiriyor ve ele alıyor.  Ve eğer isterseniz her alana katkı sağlamanızı istiyor. Her eklediğiniz alan ve bilgiyi size görselleştirerek sunuyor.  CV nizi görselleştirdikten sonra,  Linkedin profilinizde değişim yapmak isteyeceksiniz.  Görsel yansıması size farklı ve keyifli gelecektir.

Şu ana kadar hep modern özgeçmiş yapılarından bahsettim.  Herkesin etkili ve standart bir özgeçmişi olmak zorunda.  Bunun üzerine inşa edilecek Infografik CV yapıları özgeçmişinizin vuruculuğunu *2 ye çıkaracağınıza emin olabilirsiniz. Vizualize.me sadece bir başlangıç. Ben güzel bir başlangıç olduğuna inanıyorum.  Bugün özellikle bu siteye gitmenizi ve linkedin profilinizin nasıl bir görsel sunuma dönüştüğünü görmenizi istiyorum.  Bu çalışmayı yapmanız Linkedin profilinizin olumlu yönde ilerlemesini beraberinde getirecektir. Bu benim size önereceğim ilk adım olacak. Daha farklı uygulamaları yarın bloğumda sizler ile paylaşıyor olacağım.

CV Chekup ! Tıklayın. 

infografikcv

Bloğumu lütfen takip edin.

Can Büyükalkan

canbuyukalkan@gmail.com

Bir Cevap Yazın