Profesyonel CV Danışmanlık Hizmeti

 

Profesyonel CV Danışmanlık Hizmetinin Amacı Nedir?

 

Profesyonel CV nin amacı, başvurulan pozisyona yönelik gönderilen CV ler arasında fark yaratmak, sahip olduğunuz CV ‘nin öne çıkarak sizi kısa liste içerisine yer almanızı sağlamak ve görüşülecek adaylar arasına girmenizi sağlamaktır. Profesyonel CV, Kurumsal Dünya’da sahip olabileceğiniz Tek ve en Etkin pazarlama aracınızdır. Böyle bir gerçek olmasına rağmen, Kurumsal Dünya’nın önerdiği iş pozisyonları için iletilen CV lerin çok büyük bir bölümü, %97 si Sıradan kalmaktadır.

IK yetkilileri, İşe alımdan sorumlu Yöneticiler veya Karar vericilerin önlerine gelen CV leri incelediklerinde profesyonel seviyede, üzerine emek verilerek hazırlanmış CV leri diğerlerinden ayırabilecek kabiliyette olduklarını deneyimlerime dayanarak çok rahatlıkla söyleyebilirim. Her 50 CV içerisinden 10 CV diğerlerine göre hazırlanış ve sunuş itibarı ile öne çıkar. Bunların arasından 1 veya 2 tanesi diğerlerine kıyasla çok daha özel hazırlanmıştır. Dolayısı ile Profesyonel CV kendisini ayırt ettirtir.
Danışmanlık hizmetinin iki temel amacı vardır. Birinci amacı, hazırlanan CV nin iş pozisyonlarına yönelik gerek head hunter gerek iş portallerine gönderim yapılmadan önce deneyimli bir profesyonel tarafından gözden geçirilmesi ve daha etkili olmasına yönelik geri bildirimlerin sağlanması ve İkinci Amacı, Standart CV ‘nin Profesyonel, Ayırt edici CV standartlarına ulaşabilmesi için nelere sahip olması gerektiğine yönelik bilgi ve CV sini hazırlayan kişiye ne tür adımların, nasıl atılabileceğine dair bilginin ve örneklerin sağlanmasıdır.
Danışmanlığın içeriğinde Profesyonel CV’ye yönelik geri bildirimler içerisinde anahtar kelime kullanımı ve yaklaşımlarıda incelenmektedir. Özellikle bilmeniz gereken gerçek, CV niz iş portallerinde siz uyurken bile çalışır. Dolayısı ile aktif başvurular yerine Profesyonel CV nizin içeriğinde kullanacağınız anahtar kelimelerin doğru ve yeterli sayıda olması, CV nizin görülebilirliğini arttıracaktır.
Eğer CV nizi yeniden düzenlemeyi düşünüyorsanız bu danışmanlık hizmeti beklentilerinizi karşılayacaktır.

Profesyonel CV ‘nin Hedef Kitlesi Kimlerdir?

Kurumsal Dünya’da çalışma yaşamına başlamış 2-3 senelik deneyimi geride bırakarak kariyerinde ilerlemeye başlamış profesyoneller Profesyonel CV ‘ye yavaş ihtiyacı olan başlangıç kitlesidir. Kariyerin ilk yıllarında bu tür Profesyonel desteklere daha az ihtiyaç duyulur.

İlerleyen yıllar gerek kişisel gelirin artması, finansal sürdürülebilirlik, liderlik veya yönetsel pozisyonlardaki azalma ve bu tür pozisyonlara ilgi nedeni ve çalışanlar arasında daha iyi iş bulma rekabetinin daha yoğun yaşanması sebebi ile destek ihtiyacı artmaya başlar ve kendini hissettirtmeye başlar.

En yoğun profesyonel desteğe ihtiyaç dönemi 10-15 sene arasındaki deneyimli profesyonellerde ve 15+ sene kariyerinde tecrübeye sahip profesyonellerde gözlemlenmektedir.

Eğer maddi imkanlarınız Profesyonel CV Hazırlatmaya yetmiyor ise o zaman bu iki saatlik danışmanlık sizin için en ideal çalışma fırsatı olacaktır.

Profesyonel CV ‘den Kimler Faydalanmalı ?

Kariyerlerinde ilerlemek isteyen profesyoneller, iş değiştirmek isteyen profesyoneller, CV lerini paylaşmadan önce CV lerinin gelişim alanlarını öğrenmek ve son düzenlemelerini yapmak için bu tür bir destek hizmetinden faydalanabilirler.

Profesyonel CV Nasıl Fark Yaratır ?

Herkesin yaptığı temel hatalardan arınmış bir CV ve temsil ettiği kişinin özelliklerini, yetkinliklerini taşıyan bir CV, doğru gramer ve İngilizce veya Türkçe yorumlama ile öne çıkar. Bu fark rekabetten pozitif ayrışmanızı sağlayabilir.

Profesyonel CV Danışmanlığının Çalışma Şekli ve Süresi Nedir ?

Bu hizmet iki saat ile sınırlı bir danışmanlık hizmetidir. Bu danışmanlık hizmeti birebir görüşme ve İstanbul Dışında yaşayan profesyoneller için skype üzerinden sağlanır.

Danışan (Profesyonel CV sinin gözden geçirilmesini isteyen kişi) bu sayfanın altında yer alan iletişim formunu doldurarak bana ulaşabilir. Formdan sonra sizden CV nizi paylaşmanızı istiyeceğim. Gözden geçirdikten sonra telefonda konuşup uygun bir  danışmanlık zamanını organize edeceğiz.

Talebinizi Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurarak Gerçekleştirin .

Bana can@procvcoach.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın