DOKUZUNCU SIR CV lerde RESİM KULLANIMI

 

Bu konudaki sır, resminizin profesyonel düzeyde sizi temsil etmesidir.

Eğer erkek iseniz ve top sakalınız veya sakalınız var ise o zaman top sakallı veya sakallı resminizi özgeçmişinizde kullanmayın. Lehinize sonuç vermeyecektir. Görsel öğeler her zaman ön yargı içerebilir. Bir beyefendi top sakalı var diye olası yöneticisi tarafından en başından elimine olduğuna şahitlik ettim. Hoş bir an değildi ama oldu.

Az sakalı olan birisi, resimde kendisi küçük çıkıyor ve yaşını göstermiyor diye kirli sakallı bir resim çektirmiş. Bunu görüntüleyen profesyonel ön yargılı davranarak, bu duruş bizim şirket kültürümüze uyum sağlamaz ön yargısı ile kişiyi görmeden deneyimini dinlemeden elimine etti.

Arka fon ile kıyafetiniz uyumlu olmalı. Çoğu kullanılan resimde fon mavi, bazı fonlar açık mavi ve beyaz kırçılları olarak duruyor. İnanın böyle bir resim kullanmak istemezsiniz. Arka fon ya beyaz olsun ya da Griden Siyaha doğru koyulaşan bir ton içersin. Vesikalık çekenler bu resmi nerede kullanacağınızı belirtirseniz arka fonu sizin için uygun bir şekilde ayarlıyor.

Eğer erkek iseniz lacivert, gri, siyah takım elbise ile resim çektirin. Mutlaka kravatınız olsun ve saçlarınız düzenli. Dağınık ve profesyonel görünmeyen özgeçmiş resimleri elenmenizi hızlandırır.

Hanımlarda profesyonel duruş önemli, koyu renkli iş kodu içeren kıyafetler ile resim çektirin. Boynunuzda çok sayıda kolye olmamasına dikkat edin.

Ya kullanmayın yada profesyonel koda bağlı kalın ve resminizi profesyonel kod içeren bir şekilde çektirin. Araştırmacıların gözleri profesyonel kodu arar, onun haricindeki resimler kişinin insiyatifine bağlıdır. Özgeçmişlerin 2. en büyük kaybetme sebebi resimdir. Artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Headshots-Promo21

Bloğumu takip ederek, CV, iş arama süreçleri, mülakat ve iş başvurularına yönelik zengin bilgiye sahip olabilirsiniz.

Eğer İngilizce Profesyonel CV örneklerine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, size avantajlı bir paket önerebilirim. Profesyonel İngilizce CV Örnekleri İçin Tıklayın !

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın