NEDEN Profesyonel CV İHTİYACINIZ VAR ?

 

İş Gücü piyasasındaki rekabet görünen, bilinen veya konuşulandan çok daha fazladır ve bu rekabet şirketlerin lehine değişim göstermektedir.

Türkiye’de 0-22 yaş grubu içerisinde yer alan insanların sayısı 32 Milyonu geçmiştir.

Devlet destekleri genç nüfusun işe yerleşmesi için kullanılmaktadır.

Baby Boomerlar, yani 40 yaş ve üstü profesyoneller yavaş yavaş işsizlik rüzgarları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum genç nüfus veya gençlerin daha fazla sorumluluk almaları anlamında iyi; işten çıkan, ayrılmak zorunda bırakılan profesyonel grup için kötü haber ve sinyaldir.

Şirketler lehine değişien iş gücü piyasası ne zaman yeniden çalışan lehine döner veya dengelenir bilinmiyor?

Bildiğim gerçek, finansal sürdürülebilirliğiniz çerçevesinde her geçen gün zorlaşan insan kaynağı pazarında kendinizi ön plana çıkarmak için Profesyonel CV ‘ye  sahip olmanız gerekliliği.

CV ile iş bitmiyor tabiki.

İş arama sürecinin sadece başlangıç noktasını CV nizi profesyonel seviyede hazır etmek oluşturuyor.

İş arama ve iş bulma süreci, Özgeçmişinizin hazır edilişi, Portaller, Yakın Çevre ve kişisel networkünüz, Linkedin in üzerinden İnsan Kaynakları yetkililerine ulaşmanız, Head Hunter veya Özel İstihdam bürolarına ulaşmanız ve her kanal için iletişim stratejisini belirlemeniz büyük önem arz ediyor.

İş başvuruları bir maraton gibidir. Enerjinizi iyi ve verimli kullanmalısınız.  100 başvuru benim kişisel deneyimlerimde  bugüne kadar 30+ yaş gurubu için 10 görüşme ve ortalama 1.5  istenilen seviyede iş kazanılmasını sağlamıştır.

Yaş grupları ilerledikçe çağrılma veya iş görüşmesine davet alma azalıyor.

İşte siz bu yüzden Etkili  CV Hazırlamanın Sırlarına uğradınız ve bloğumda bu sırları keşfetmek ve kendinize değer yaratmak  için dolaşıyorsunuz.

Tekrardan hoş geldiniz.

Sizin ile paylaşacağım sırlar, CV nizi veya profesyonel kimliğinizin uluslararası standartlarda, rekabet etme gücünüzü artırmasına yönelik bilgiler ile yeniden gözden ve elden geçirmenizi sağlamayı amaçlamaktadır.

25 Sır ile en detayda profesyonel bir CV’ye nasıl sahip olacağınız anlatılmıştır.

Size iyi Okumalar Dilerim:)

Bloğumu takip ederek, İş arama ve bulma sürecinde değerli ve özgün bilgiye sahip olabilirsiniz.
Can Büyükalkan

canbuyukalkan@gmail.com

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın