Markalaşan CV ler Bölüm 2

personalbrand29

 

 

 

 

 

 

MARKA CV projesinde ki 2. Bölüm daha heyecanlı.  Infografik CV var içerisinde. Daha önceki yazılarımda sizlere re.vu, visualize.me ve kenzee’den bahsetmiştim ve bu infografik platformların henüz beta aşamasında olduğunu dolayısı ile temel belli kalıplar içerisinde hareket ettiklerini belirtmiştim.  Yukarıda bahsetmiş olduğum Infografik CV lerin hepsi Linkedin profilinizi temel alır. Dolayısı ile Linkedin profilinizin tam ve etkileyici olması gerekir.

Örneğin Linkedin profiliniz üzerinde çalışıyor iseniz, linkedin profil bölümünde projeler, sertifikalar ve eğitimler alanlarını doldurmanız, Infografik CV çıktınızın daha etkileyici olmasını sağlayacaktır.

Sizi Linkedin üzerinde refere eden, referans yazıları ve yetkinlik haritanız içerisinde başkalarının sizi endorse etmesinden kaynaklı görüntü şöleni çok başarılı şekilde yansıtılıyor.

Üç Infografik birbirinden farklı ve sizin Linkedin üzerindeki CV ‘nizin belirli yönlerini ön plana çıkarır. Dolayısı ile Önce CV niz, ardından Linkedin profilinizin update yani Güncel olması önemlidir. Bu aşamada üretilecek Infografik CV lerinizi, Word dökümanınıza entegre etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.  Her ne kadar Marka CV Web teknolojilerini ve Internet temelli pazarlama yöntemini kullanasa bile Word formatınızda ki CV ve içerdiği formatı Blog tabanlı veya blog temelli bir yapıya entegre ediyor olacağız.

Bu yüzden standart CV niz hala en önemli aracınız.

Soru şu Infografik CV ler nereye ve nasıl entegre ediliyor olacak? Güzel soru bunun için bir iki önerim var. Buradan Feyz alarak siz geri kalanı farklı düşünebilir veya organize edebilirsiniz.

Aşağıda ki CV benim başarılı bulduğum ve CV çalışmasını beraber yaptığım profesyonellerden Barış Üstünel’e ait.  Kendisi başarılı bir satış profesyoneli olduğu için CV side başarılı ve kendisini yansıtmaktadır.

Profesyonelce Hazırlanan CV ‘nin iki bölümüne daha doğrusu mavi ile yansıtılan bölümüne dikkatinizi çekmek istiyorum.

Barış_CV

 

Barış CV’sinde kendisinin hangi profesyonel rol için uygun olduğunu belirmiş. Bunu farklı bir renk (Mavi) içerisine koyarak ve link vererek hazırladığı bir Infografik CV alanına yönlendirmiş. Orijinal CV sinde word veya pdf formatta bu alan tıklandığında Infografik CVsinin olduğu yere ayrı bir web sayfası açarak gitmektedir.

Barış’ın CV sinin en altını nasıl kullandığına dikkat çekmek istiyorum. Linkedin Profili ve Infografik CV olarak mavi ile tanımladığı ve linklediği alanlar Linkedin’e  ve farklı bir Infografik CV sayfasına yönleniyor.

Sizin bu yapıya bir önceki yazımı okuduğunuz taktirde ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Ortaya çıkarılmış profesyonel yapınızı Bloğunuza ancak başarılı bir şekilde monte ettiğinizde entegre edebilirsiniz ki bununda çerçevesini Etkili Özgeçmiş Hazırlamanın 25 Sırrı isimli online kitabımda sizin ile paylaşmıştım.

Standart CV ‘niz de başlayacağınız linkler ile tamamlayacağınız çatı size Marka CV yaklaşımında doğru bir yol gösterecektir.

Yarın Üçüncü bölümü ele alacağız. Oda en az bu bölüm kadar zevkli ve öğretici olacak.

Can Büyükalkan

canbuyukalkan@gmail.com

Bir Cevap Yazın