YİRMİ İKİNCİ SIR CV nizin INTERAKTİF OLMASINI SAĞLAYIN

 

CV lerin %99’undan fazlası word dosyalarında hazırlanıyor.

Dolayısı ile CV niz istediğinizde hyperlink fonksiyonu kullanılarak başka web adreslerine linklenebilir.

Interaktif CV ler CV ler üzerinde ki son trenddir.

Örneğin,

Linkedin’de profilinizi güzel bir şekilde hazırladınız, süper, başkalarının sizin linkedin profilinize zorlanmadan ulaşabilmeleri için bunu CV nizde linkleyin.

Infografik CV hazırladınız, harika. Bunu Word CV nizde linkleyin.

Nasıl yapıldığını anlatmıyorum. Başarılı bir CV hazırlayabilmeniz için Word’ü efektif bir şekilde kullanabilmeniz gerekir. Bu yüzden eğer Word kullanmakta zayıfsanız bunu geliştirin veya profesyonel destek talebinde bulunun başka türlü burada anlatacağım bilgileri lehinize kullanmanız çok mümkün olmayacaktır.

Profesyonel CV ler içerisinde yetkinlik dediğimiz, sizin zaman içerisinde geliştirdiğiniz ve iş yaparken kullandığınız özel bilgi, deneyim ve eğitimler ile harmanlanmış özellikleriniz vardır.

Örneğin, Business Acumen, temel bir yetkinlik olduğu gibi aynı zamanda alt kırılımları vardır. Strateji, İş Planlama, Bütçe Hazırlama, İş Geliştirme temelde bu ana yetkinlik altında yer alır.

Buna benze kendinizde işinizi yaparken kullandığınız yetkinlik alanlarını Profesyonel CV ‘nizde belirttikten sonra, bu alanları hyperlink ile web üzerinde belirli alanlara linkleyerek, her bir yetkinliği nasıl kullandığınızı, nerelerde ne sıklık ile uyguladığınızı, bu yetkinlikleri kullanarak ne türlü başarılı işler çıkardığınızı anlatabilirsiniz.

Çoğu CV nin uzun olmasının sebebi kişi kendisinde yer alan ve özel hissettiği bu yetkinlikleri anlatmak ister.  Bu CV üzerinde verilerin uzamasına sebep olur.

Profesyonel CV ler de aynı zamanda gerçekleştirilen başarılı satışlar, satış anlaşmaları, B2C işlerde yönetilen kategoriler, Büyük müşteri satış deneyimleri ve Projeler yer alır.

Benim tavsiyem mesleğiniz ne olursa olsun, gerçekten sizin için başarı olan proje, satış, süreç geliştirme, verimlilik artışı, teknoloji değişimi vb çalışmalarınızı linker ile ayrı word dökümanlarına linkleyerek bu başarılı çalışmaları daha detaylı bir şekilde yazabilirsiniz.

Peki hazırladığınız bu word dosyaları nerelerde duracak?

Google Drive, Sky Drive vb drivelar içerisine her bir word dosyasını veya pdf dosyasını koyarak, CV nize linkleyebilirsiniz.

CV nizi bir yere iletiyorken mutlaka pdf dosyası olmasına dikkat edin.

Bu şekilde hyper linkleriniz CV niz üzerinde clickable olduğunu belirtmek için mavi renkte olacaktır.

Bunu işe alımcılar görerek, CV niz üzerinde CV nizi incelerken tanımladığınız alanlara klikleyerek istediğiniz bilgi veya açıklamalara yönlendirebilirsiniz.

Profesyonel ve Interaktif bir CV, CV niz üzerinde iş verenin, işe alımcının veya yöneticinin daha fazla zaman geçirmesini sağlar. Bu davet alma noktasında sizin en değerli silahınızdır.

Bloğumu, CV, iş arama süreçleri, mülakat ve iş başvuru süreçlerine yönelik zengin bilgi için takip edebilirsiniz.

Can Büyükalkan

canbuyukalkan@gmail.com

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın