CAN BÜYÜKALKAN ile KARİYER SOHBET TOPLANTILARI

Barış_CV

Bugün Orta Kariyer (35-45) ve İleri Kariyer (45-55) Yaş gruplarında ki Kurumsal Profesyonellerin İş değiştirme süreçleri 2 sene öncesine kıyasla 3 kat daha uzun zaman alıyor. Bunun en önemli sebebi Kurumsal İş Pazarı Yönetim ve Liderlik Seviyesinde Orta ve İleri Kariyer Evrelerinde daralmaya başladı.

Ekonomimizin yapı taşı olan şirketler belirsiz ekonomi içerisinde yeni iş modelleri oluşturarak verimliliği arttırmanın yollarını arıyor. Ekonomimiz diğer gelişmekte olan ekonomilere kıyasla negatif ayrışmaya devam ediyor. En büyük göstergelerinden birisi Dolar kurunun 2,90 lar seviyesinden 4 ü neredeyse test ederek 3,65 seviyesine geriledi. Aradaki fark neredeyse %26. Tüm bu gelişmeler çok hızlı bir kaç ay içerisinde gerçekleşti.

Ekonomide lehte olmayan durum alehtedir ve Kurumsal şirketlerimiz bu tirbülanslardan etkilenmiştir. İŞ PAZARI belli bir yaş grubu ve yönetim seviyesinde ki profesyoneller için DARALMIŞTIR.

Bu durum iş pazarını ve iş pazarına yönelik rekabeti çok daha ön plana çıkarmıştır. İş pazarının içerisinde olan biri olarak bu değişimi ve rekabeti çok yakından gözlemliyorum. Takip ediyorum. 

Orta ve İleri Kariyer Evresinde ki Çoğu profesyonel değişen iş pazarı koşullarına uyum sağlamakta, anlamakta zorlanıyor.

İş pozisyonlarına yönelik mülakata gelen adaylar ile görüşme sonlarında,  en az 10 dk, CV , mülakat performansları, daha önce karşılaştıkları sorular ve ne tür cevapların doğru ve doyurucu nitelikte olabileceğini, sektör ve sektörlerin gidişatı, alternatif ne tür metod ve mekanizmalar ile yeni iş fırsatlarına dair açılım yapabileceklerine yönelik  sorular yöneltiyorlar. Buda çok net bir ihtiyacın göstergesini oluşturuyor.

Bu yüzden kariyerinde sıkışıklık yaşayan, çalıştığı şirkette yükselmek ve ilerlemekyönetim ve liderlik seviyesinde yeni fırsatlar yaratmak,  yeni bir iş arama sürecine girmişCV, mülakat ,iş başvuru süreçlerinde zorlanan ve belli bir süredir iş aktif iş arama sürecinde olan Orta ve İleri Kariyer Evresindeki Yönetim Seviyesinde olan profesyonellerle, Kariyer Sohbet Toplantıları Düzenliyorum.

Talebiniz doğrultusunda yapacağımız Kariyer Sohbet toplantılarını İstanbul’da gerçekleştiriyorum. 

Kariyer Sohbeti Kapsamında Yapılan Görüşmeler Ücretsizdir.  

Kariyer Sohbet Görüşmeleri danışan- danışman perspektifinde değerlendiriyorum.

Görüşme kapsamında iş pazarına yönelik, karşılaştığınız sorunları, olası çözümleri, alternatif İş ve Kariyer Fırsatlarınızı değerlendiriyoruz.

Formun içerisine size ulaşabileceğim eposta  adresinizi, Size Ulaşabileceğim Telefonunuzu, Şu an kariyerinizde yaşadığınız problemi ve Linkedin profilinizi lütfen belirtin. Formu ve bilgilerini tam paylaşan profesyonellere geri dönüş yapacağım.

Görüşmek ve Tanışmak dileği ile,

Saygılarımla,
Can Büyükalkan

Genel içinde yayınlandı

CAN BÜYÜKALKAN ile KARİYER SOHBET TOPLANTILARI” için bir yorum

Bir Cevap Yazın