PROFESYONEL CV HAZIRLAMA ÇALIŞMA PROGRAMI

Professional CV

Profesyonel CV çalışma programı ile hedeflenen, sadece iyi bir CV ye sahip olmak değildir. Profesyonel CV mantık olarak, kurumsal profesyonelin kendisini, değerlerini analiz ederek, profesyonel deneyimlerini yeniden piyasanın ihtiyaçlarını ve rekabet düzeyine yönelik tanımlaması ve bunu CV mantığı ve çerçevesi içerisinde deneyim ve tecrübelerini kısaca kendisini ön plana çıkaracak şekilde ortaya koyma yöntemidir.

Yeniden tecrübe ve deneyimlerin analizi aslında ortaya başarılarınızın ( Bunu 3 farklı kelime ile İngilizce ‘de ifade etmek daha kolay, success, achievement ve accomplishment) projelendirilerek çıkartılması. Profesyonelin kendisine olan inancını ve motivasyonunu yükseltir.

Özellikle orta yaş veya 40+ kariyer döneminde yer alan profesyonellerin bu çalışma programlarına yoğun ihtiyaç duyduğunu ve rağbet ettiğini söyleyebilirim. İş arama sürecine ve pazar ile temas noktasına geçmeden, kişisel liderlik ve ortaya koydukları değerin yorumlanması aşamasında yenilenmeye ihtiyaç duyduklarını tecrübelerimden ve danışan profilimden görebiliyorum.

İşlem daha sonra ortaya çıkartılan parçaların birleştirilmesi ile devam eder. Yapılan işlem kurumsal profesyoneli bilinçlendirerek ve bilgilendirerek kendisini bileşenlerine ayırması daha sonra bu bileşenlerin uyum içerisinde bir araya getirilmesini içerir ve kapsar.  İçerik aynıdır fakat yorumlama farklı olduğu için ortaya çıkan ürün ve ürünün sunumu farklıdır. Bu sürecin en büyük faydalarından birisi Yorumlamadır ( Interpretation).

İş Piyasaların sıkışık olduğu bu dönemde eğer sizde yeni bir kariyer yolculuğuna veya iş değişim sürecine girdiyseniz veya çeşitli sebeplerden dolayı sizi daha çok tatmin edecek bir iş fırsatının peşindeyseniz, iş dönüp dolaşıp CV nize geliyor. Kurumsal Profesyonellerin iş dünyasında sahip oldukları en önemli tanıtım ve işin aslı pazarlama aracı sahip oldukları CV leridir. İşe alım profesyonelleri, işe alım konusunda karar verme yetkisine sahip yöneticiler, üst düzey yöneticiler, patronlar her gün onlarca CV inceledikleri için gözleri CV leri ve CV içerisinde yer alan anahtar kelimeleri ayırt edebilecek beceriye sahiptir. Kısaca eğer paylaştığınız CV niz bellirli kriterleri içeriyor ve belli farklılıklar içeriyor ise o zaman algıda seçicilik faktörü sizin için devreye girer, çekim gücü yaratarak CV üzerinde kısa liste olabilme gücünüzü arttırtırsınız. Bundan sonraki aşama normal koşullarda iş görüşmesine davet edilmektir. Uzun CV si olan Profesyonellerin konuşma istatistikleride yüksektir. Psikolojik olarak kendilerinin değer gördüğü her bilgiyi sağlamaya ve karşısındaki seçicinin kendilerini anladıklarını hissetmek isterler. Bu iş görüşmelerinde kaybetmenin diğer adıdır.

Profesyonel CV ile Standart CV arasındaki fark, Profesyonel CV nin size ait bir pazarlama aracı olduğunu kabul etmeniz ile başlıyor. İngilizcesi “2 pager flyer like ” Türkçesi 2 sayfalık CV broşürünüz.

Profesyonel CV mimarisi itibarı ile karmaşık bir yapıya sahiptir. Öğrenildiğinde her daim kendiniz için kullanabileceğiniz profesyonel ve etkili bir araca sahip olursunuz. Profesyonel CV Konumlandırma içerir. Konumlandırma markalaşmanızın başlangıcıdır. İçeriğinde pozisyon ve alan derinliği yaratan uzmanlık alanı bileşenleri vardır. Markalaşma aynı zamanda sizin Profesyonel CV niz için hedef kitlenizi belirlediğiniz ilk kez ben kiminle hangi pozisyonda ve ne tür fonksiyonel alanlar ile çalışacağım sorularınızı yanıtlamaya çalıştığınız bölümdür.

Profesyonel CV Vizyona sahiptir. Sizin gelecek ile olan ilişkinizi tanımlar. Geleceğe bakış kariyer hedefi ile birleşik yetkinliklerin nasıl uyum içerisinde sizi yapmak istediğiniz işler ile bağdaştığını anlatır.

Profesyonel CV kuvvetli yorumlama içerir. Büyük başarıları, iş kazanımlarını ve proje program sonuçlarını, başarılı girişimleri, pazarlama faaliyetleri ve kampanya yönetim felsefesini yansıtır.

Profesyonel CV etkileşimi yüksek bir araçtır. Yukarıda bahsedilen bütün bileşenleri etkileşimli bir şekilde birbirine linkleyerek bütünsel olarak sunuma hazır hale getirir. Profesyonel CV bu kapsamı itibarı ile 2 sayfa içerisinde 15+ sayfanın detayda sunulduğu özel bir pdf veya kişisel sunum aracı haline dönüşebilme özelliğine sahiptir.

Profesyonel CV Sıradan CV lere kıyas ile daha uzun zamanda ve bir metod çerçevesinde hazırlanır. Profesyonel CV nin amacı size fırsat yaratmak ve rekabet içerisinde (diğer adayların CV leri arasında) avantaj sağlamaktır. Bu avantaj size iş daveti aldırır. Bundan sonrası sizin profesyonel mülakat başarınıza bakar. İkisi bir arada size istediğiniz işi kazandırır.

Profesyonel CV ler ticari veya finansal anlamı olan bir araçtır. Çoğu insan iş görüşmelerine davet edildiğinde iş görüşmesine gideceklerine inanır. Aslında o işin sunduğu kariyeri, yüksek kazanç seviyesini, yan haklarını isten kişilerin rekabette avantaj sağlamak için kullandıkları özemli finansal değeri olan ALGIDA SEÇİCİLİK YARATAN, POZİTİF YÖNLENDİRME İÇEREN ve İKNA PSİKOLOJİSİNİN ÖĞELERİNİN kullanıldığı özel, kişisel ve kurumsal dünyaya yönelik pazarlama aracıdır. ( Bunu özellikle yazıyorum. Eğer düşük beklentiniz var ise sizin Profesyonel CV ye ihtiyacınız yoktur. Bu araç size fazladır. Ne gerektiği kadar emek verirsiniz nede maliyetine katlatabilirsiniz. Özetlemem gerekirse Profesyonel CV yaşam kalitesini ve geleceğini geliştirmek isteyen kişilerin emek, zaman ve uğrunda para harcadıkları özel bir araçtır. Herkese göre değildir.)

Profesyonel CV Hazırlama Çalışma Programı özel bir metodoloji üzerinden birebir çalışmalar ile gerçekleştirilir. Yoğun bir mentörlük programıdır. Çalışma programı 3 veya 6 seanslık çalışma bölümlerine ayrılır. Çok sayıda profesyonel bu çalışma ve metodoloji üzerinden ilerleyerek kendi kariyer hedefleri doğrultusunda kariyerlerinde ilerleme sağlamayı başardı.

Profesyonel CV  Hazırlamaya yönelik  Danışmanlık ve Kariyer Koçluk İhtiyaçlarınızı can@procvcoach.com ‘a gönderebilir veya form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın