İLERİ YÖNETİM SEVİYESİ PROFESYONEL CV ÇÖZÜMLERİ

onlinecv

Profesyonel CV, her kurumsal profesyonelin, hangi seviyede olursa olsun vazgeçilmez ihtiyacıdır. Bunun en önemli sebebi kurumsal profesyonelin tek tanıtım aracı, profesyonel kariyeri için tanıtım broşürü veya daha kaba tabiri ile pazarlama aracı olarak, farklı profesyoneller, özel istihdam büroları, head hunterlar, portaller de yer alan iş pozisyonları, aggregatorlar ve kişisel networkleri için fırsatlara açığım veya iş arama sürecindeyim iletişimini kurabilme kabiliyetini kazandırmasıdır.

Kariyerin ilk 10 yılı içerisinde yer alan profesyonellerin istedikleri pozisyonları uzmanlık, yönetime giriş veya yönetim seviyesinde daha ileri yönetsel pozisyonlara göre hızlı iş bulabilme kabiliyetlerinden dolayı bu yaşlarda profesyonel CV ve onun değeri yeterince anlaşılmaz.

Kariyerin ilerleyen aşamalarında daha büyük bir farkındalık oluşmaya başlar, yaşam sorumluluklarının maliyeti, finansal sürdürülebilirlik, kariyerde yönetsel pozisyonlarda yer alma ihtiyacı, liderlik ve liderlikten kaynaklanan güç ve gücü elde tutarak ilerlemek büyük önem arz ettiği için hem CV nin hem de iş arama sürecine nasıl daha etkin başlangıç yapılabileceği önemli ve çok daha değerli bir bilgi haline geliyor.

Ben bu noktadan ve kendi kişisel deneyimlerinden yola çıkarak aslında İleri Yönetim Seviyesinde ki profesyoneller için Profesyonel CV Çözümlerinin neler olabileceğinin anlaşılmasına yönelik bir farkındalık ve hizmet sisteminin tanıtımı olarak bu yazımı hazırladım.

Profesyonel CV sadece profesyonel kariyerinizin CV sini hazırlatmak anlamına gelmez. Çok sayıda tanıdığım üst seviye profesyonel yapabilirim, çok rahat yapıyorum diye emin olarak konuştuğu mülakat süreçlerinden, hazırlıklarını yeterince yapmadıkları için ve CV hazırlama sürecine ben anlatayım bir başkası yazsın diyerek baktıkları için istedikleri sonuçları elde edemediklerini biliyorum.

Profesyonel CV ‘de yola çıkış sizden yani sizin kariyer hikayenizden yola çıkar. Amaç size ait etkili ve pazarın o günkü koşulları içerisinde size değer vereceği özelliklerin etkin bir şekilde doğru örnekler ve liderlik ile konumlandırılması ile gerçekleşiyor.

Profesyonel CV Hazırlama Hizmeti İçin Linke Tıklayın. 

Her CV değil fakat Profesyonel CV çalışması gerçek anlamı ile bir metodoloji üzerinden ilerleyerek sizin kariyerinizi kronolojik, yetkinlik, liderlik, iş (ticaret, iş geliştime, satış, yeni iş modelleri) perspektifi ile analiz ettirterek, her temel bölümü size farklı bakış açıları ile rekabet, yaratıcılık, çalışanlar, hissedarlar, Pazar büyümesi, mikro makro ekonomik hareketler karşısında alınan pozisyonlar ve ortaya çıkarılan etki perspektifinde analizinin yaptırılmasını sağlamasıdır.

Bu tür bir kişisel “PROFESYONEL DENEYİM ANALİZİ” sizi aynı bir bütünsel sistemi nasıl parçalarına ayırıyorsanız ayırıp her modülü veya parçayı kendi içerisinde değerlendirerek, istediğiniz veya hedeflediğiniz pozisyon, şirket, endüstri ye yönelik konumlandırılmanızı sağlayacak değerli modülleri ele alarak iş pazarının talep ettiği değerleri yeniden sizin kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yapıda birleştrerek sizden Yeni bir anlam üretmesidir.

İleri yönetsel pozisyonlarda ki profesyonellerde yapılan bu çalışmaya de-composition & re-composition diyoruz.

Bu aşama ile birlikte aslında yeniden birleştirme aşaması ve kariyer hikayesinin oluşturulması işlemi ile Profesyonel CV ‘nin mimarisi ve çatısı oluşturuluyor.

Profesyonel CV iş kazandırır mı? Cevabı Hayır, fakat kazanmanızda ki anahtardır. Bu yorumumla aslında size İŞ GÖRÜŞMELERİ İÇİN KAPI AÇAR, DAVET ALDIRIR demek istiyorum. Profesyonel CV ‘nin görevi davet aldırmaktır.

Üst Düzey bir pozisyon için iş görüşmesine davet aldığınızda MÜLAKAT SÜRECİ sizin için çalışmaya başlar. Bu süreçte size davet aldırmış CV ‘niz PROFESYONEL CV ÇALIŞMASINDA algı ve psikolojik faktörler düşünülerek hazırlandığı için o CV nin oluşturduğu ilk izlenim veya size davet aldıran POZİTİF ALGI’nın devamının mülakatlarda devam ettirtilmesi gerekir. Bu iki bileşen bir araya geldiği zaman siz beklentilerinize uyum sağlayan bir iş fırsatını değerlendirmiş olursunuz. Sonuç işi almanız olur.

İş almak veya beklentileriniz ile uyumlu bir işe kabul görmek güzel bir duygudur. Fakat unutmamanız gereken bence en önemli ve ince hassas çizgi, görüşmeler için sağladığınız Profesyonel CV ve arkasından gelen Yönetim Seviyesi Mülakat sizin ortaya koyacağınız çalışma değeri dolayısı ile kurumun bilgi ve deneyiminizden faydalanarak kendisini güçlendirmesi ve bunu sizin ile birlikte finansallarına yansıtılması anlamına gelir. Siz toplam yaratabileceğiniz etki için kendinize bir fiyat/değer biçmenizdir.

Bunun temsili Profesyonel CV birinci aşama ve Yönetim Seviyesi Mülakat için profesyonel bir duruştur.

Profesyonel CV çalışmaları Gerçek Size odaklanır, Makyaj amaçlı değildir.  Profesyonel CV çalışmaları ile kendinizi ve ürettiğini değerleri hatırlamanız ve bundan sonra temsil edeceğiniz değer için konumlandırmanız amaçlanır. Bu süreç içerisinde ortaya çıkan yazılı ve sözel temsil olan Kariyer Hikâyeniz toplam oluşturacağınız etkiyi oluşturmak üzerine planlanır ve çalışılır.

Profesyonel CV çalışmaları üç boyutta gerçekleşir. Profesyonel CV iki sayfalık standart CV’ler den sizi ayrıştıracak bir yaklaşım ve teknikler dizini ile hazırlanarak algıda seçicilik, pozitif ayrışma ve olumlu izlenim oluşturmayı elde etmek için hazırlanır.  Bu tür bir Profesyonel CV çalışması, CV ye sahip olmak için ilk adımdır. 3 çalışma seansı ile gerçekleştirilir. Seans çalışmaları bilgi toplama, değerlendirme ve yorumlama üzerine kurulur. Danışan ile konumlandırılarak etkisi üzerine çalışılır.

Interactive Profesyonel CV, Profesyonel CV ‘ye derinlik kazandırılarak, danışanın ortaya koyduğu ve rekabette kendisine avantaj sağlayabilecek önemli başarı, kazanım, gerçekleştirmeleri (Success, Achievement ve Accomplishment) derinlemesine, detaylı bir şekilde ana kariyer hikayesini destekleyebilecek bir formasyonda oluşturulmasını ve Üst Düzey Profesyonelin yetinliklerinin geçmişten bugüne nasıl taşındığını ve uygulamalarını elde ettiği etkileri Profesyonel CV ‘ye entegre ederek, Paylaşılacak Profesyonel CV içerisinde istendiğinde, merak edildiğinde kliklenmesi ile interactive ve etkileşimli bir yapıya geçiş sağlanır.

Interactive Profesyonel CV içerisinde yaratılacak ve üretilecek detay çalışma ve klik özelliği sayesinde danışanın önceki elde edinimlerine ait resim, görsel veya özel paylaşılabilecek dökümantasyonu ek olarak konabilir. Bu zengin bir bilginin sunulan kişi veya kurum tarafından detayları görebileceği ve yazan ile ortaya konan arasında samimi bir bağ kurabileceği bir çalışmanın temelidir.

Interactive Profesyonel CV ‘nin bir sonraki aşaması Online Professional CV dir.  Online profesyonel CV artık çalışmaların, bir domain çatısı altında örnek, alicepartmick.com veya cv.alicepartmick.com şeklinde ulaşım sağlanabilerek, bu amaç için hazırlanmış özel templateler üzerinden daha önce kodlanmış bilginin aktif olarak yeniden on-line ortam içerisinde yapılandırılmasını ve linkler ile domain içerisinde detay ve zengin html özellikleri kullanılarak sunulabilme özelliği sağlar.

Üç farklı Profesyonel Çalışma sizin seneler içerisinde olgunlaşmış profesyonel deneyimlerinizin Liderlik, Yetknlik, Etki, Proje, Başarı, Kazanımların harmanlanarak kişisel özellikleriniz dikkate alınarak tanımlanması ve yorumlanması üzerine kurulur.

Profesyonel CV Çalışma Programlarına Yönelik Daha Fazla Bilgi Almak İçin can@procvcoach.com mail adresine linkedin profil adresinizi veya aşağıda ki formu doldurarak Profesyonel CV ihtiyacınızı belirtebilirsiniz.

Herkese kariyerinde başarılar dilerim.

Can Büyükalkan

Bir Cevap Yazın