PROFESYONEL CV HAZIRLAMA – KARİYER HEDEFİ VE DEĞER ÖNERGESİ OLUŞTURMAK

valueproposition

Profesyonel CV ler İş Pazarına Yönelik Stratejik araçlardır ve Kurumsal İş Dünyasında ki tek tanıtım aracınızdır.

Profesyonel CV lerin stratejik bir araç olmasının sebebi içerdiği Kariyer Hedefidir. Kariyer Hedefi Kurumsal Profesyonelin bugünkü duruşunu ve ileride varmak istediği noktayı anlatır ve yorumlar.

Profesyonel Yorumlama, yetkinliklerin, bilginin nasıl başarı için değer oluşturduğunu ifade eder. Kariyerde ulaşılan veya ulaşılmak istenen nokta, profesyonelin günlük iş yapma sürecinde ve iş hedeflerine ulaşmanın sonucunda nasıl değer oluşturduğunu anlatır.

Profesyonel CV Check-Up ile sahip olduğunuz CV’nin temsil ettiğiniz liderlik seviyesine göre iş piyasasının dinamikleri doğrultusunda rekabet gücünü görmek ve anlamak için CV’nizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde sizin ile paylaşacağım ücretsiz 5 sayfalık rekabet raporunuz doğrultusunda stratejik bir avantaj kazanabilirsiniz. 

Profesyonelin oluşturduğu, ürettiği katma değer, önemli bir değer önergesine dönüştürülerek nasıl bir işte ve ne tür bir rolde iş faydası sağladığını ortaya koyar.

Kurumsal profesyonelin ortaya koyduğu değer önergesi, Algısal bir değer oluşturur.

Bu yüzden işe alımcıların veya kararı verecek yönetim seviyesinde ki profesyonellerin karar formülü veya harekete geçme noktaları;

Motivasyon = Algısal Fayda – Sahip Olma Maliyeti olarak özetlenebilir. 

Kurumsal Profesyonellerinn %95 ‘İnden fazlasının Katma Değer Önergesi veya diğer bir değiş ile Değer Önergesi yoktur.  Değer Önergesi Profesyonel CV içerisine Motto olarak girer ve Konumlandırmayı destekler.

Mülakat Sistemlerinde Değer Önergesi, diyaloğun başlaması için en önemli noktalardan birisidir. Kuvvetli Değer Önergeleri diyaloğu ve mülakat başarı oranını yükseltir. Zayıf değer önergeleri ise Mülakat içerisinde gerçekleşecek diyalog ve başarı oranını düşürür.

Profesyonel CV ler yapıları itibarı ile Mülakat Sistemleri ile bir bütün olarak düşünülür. Kurumsal Profesyonellerin değer önergeleri 3 sorunun cevabını verir.

1-  Sizin şirkete katılımınız ile birlikte, içerisinde yer alacağınız şirket hangi Problemini veya Problemlerini ortadan kaldırıyor.

2-  Net olarak sizin şirkete katılımınız ile şirketin kazanacağı avantajlar ne olacak?

3-  Neden sizin ortaya koyduğunuz Profesyonelliği diğer adaylara göre tercih edecekler?

Bu üç sorunun yanıtını verebileceğiniz değer önergesi sizin ayrıcalıklı bir noktada olmanız için önemli bir adımdır.

“A Leader in Sales and Marketing  specilized in Financial Services Derivative Markets focusing in Special Customer Segments to generate High Revenue ”

“A Leader in Tax, Accounting, Finance and Operations for Financial Sustainability and Business Growth”

“A Real Estate Development Snr Leader Specilized in Generating Value Added Living Spaces and Services for Projects over One Billion USD”

Bazı İngilizce değer önergeleridir. Önemli Not, burada yer alan örnekler sadece fikir vermek amacı ile paylaşılmıştır. Bu önergeler, otomatik olarak üretilmez, profesyonelin ortaya koyduğu başarı, iş alanı ve yetkinlikleri incelenerek kişiye özel ortaya konur.

Profesyonel Kariyer Destek, Koçluk veya Profesyonel CV Hazırlamaya Yönelik İhtiyaçlarınız için aşağıdaki formu doldurun.

Bir Cevap Yazın