HAKKIMDA

Can Büyükalkan’ın Kariyer Yolculuğu;

Profesyonel Kariyerime Netaş A.Ş’de Arge yazılım mühendisi olarak başladım. Netaş’taki kariyerinin ilerleyen safhalarında Telekominikasyon alt yapılarından,  IT teknolojilerine ilgi duydum ve bu alanda çalışmaya başlayarak geniş alan ağlarına yönelik çalışmalarıma devam ettim. COMNET A.Ş ‘de teknik müdür olarak kariyerime yönetici olarak yön verdim ve daha sonra COMNET’in Genel Müdür yardımcılığına yükseldim.

Siemens’e bir headhunter üzerinden teklif alarak girdim.  Simnet, SBS ve SIS organizasyonlarında 10 sene profesyonel yönetici olarak çalıştım. Profesyonel kariyerinin 5 senesi Türkiye’de Dış kaynaklar bölümünün iş yöneticisi olarak,  5 senesini yurt dışında üstdüzey yöneticilik (Genel Müdür, Bölge Direktörlüğü, Bölge Satış Direktörlüğü) görevlendirmelerinde devam etti.

Türkiye’de dış kaynak kullanımında SBS’i iki sene arka arkaya IDC raporlarına göre pazar lideri yaptım. IXIR projesinin IT dış kaynak kullanım yöntemi ile sürdürülebilir büyümesini gerçekleştirdim. IXIR ‘i model olarak alarak, dönemin Internet Servis Sağlayıcılarına Dış Kaynak Hizmetlerini Ürünleştirerek yeni bir İş Modeli ve Yönetilebilir Hizmetler modeliyle sektörde yenilikçilik sağladım.

Toshiba Global Yardım Masasını Global Bir Kontrat İle Türkiye SBS’in Gerçekleştirmesi İçin Programın Kuruluşuna, Gelişmesine 450 Kişilik Hizmet Merkezi Olmasına ve 8 Ülkeye 30 Dilde Hizmet veren bir Servis Fabrikasına Dönüşümüne Öncülük ettim.

Özelleşmeden önce Türk Telekom’un 118 projesi ile Türk Telekom’un özelleşen ve kar eden yüzünün oluşmasına programı yöneterek katkıda bulundum. IT teknolojilerine yönelik Managed Services olgusunu Türkiye’ye getirerek, hizmet portfolyosu oluşturma ve hizmette standardizasyon süreçlerini hayata geçirdim.

SBS Operasyon merkezlerinde üretilen hizmetler, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde/kurumlarında teknolojik katma değer yaratarak verimlilikte artış sağlandım.

Filipinler’de SBS ülke müdürlüğünü iki sene gerçekleştirdim. Green field yaklaşımı ile SBS şirketini Filipinler’de 3 ayda kurarak İngilizce konuşulan ülkelere yönelik SBS’in en büyük offshore teknoloji hizmet merkezini kurdum. 800′ün üzerinde kişinin istihdamını Filipinler’de gerçekleştirdim. Bölgesel başarısından dolayı bölge sorumluluğu ve SBS Almanya merkez ofisinde Complex IT Proje ve Programlarını ve Shared Services Servis Fabrika Modelini Siemens Ülkelerine ve çok uluslu şirketlere satışından sorumlu oldum.

Beş senelik uluslar arası liderlik tecrübesinden ardından Türkiye’ye geldim ve Sentim’de 2 sene Genel Müdürlük yaptım.

İlk kişisel girişimimi LMI’ı Türkiye’ye getirerek gerçekleştirdim.

LMI (Leadership Management International) Türkiye’nin kurucularından olarak LMI’ın farklı iş sektörlerinde ki liderlik gelişim ve satış gelişim projelerini LMI’ın yapılandırılmış koçluk gelişim programları ile destekleyerek çok sayıda teknoloji şirketinin yeniden yapılanmasına, liderler geliştirmesini sağladım ve Sektörde bir Liderlik Hareketinin Gelişmesine öncülük ettim.

CallPex şirketinde yönetim kurulu ile birlikte çalışarak şirketin dönüşüm projesini Genel Müdür ve COO (Chief Operating Offier) ünvanıyla gerçekleştirdim.

Yönetim kurulu düzeyinde danışmanlık ve yönetim kurulu üyelelikleri ile kariyerimi profesyonel organizasyonların etkinleştirilmesi, bunu destekleyecek organizasyon çalışma kültürünün ve şirket politikalarının gizli ajandalardan arındırılarak şeffaflaştırılması, İnsanın Kaynak olmaktan çıkarılıp, Kapitale dönüşüm sağlaması için profesyonel deneyimlerimi Vizyonu geniş organizasyonlar ile paylaşıyorum ve gelişimlerini destekliyorum.

ICT sektöründe kurumsal lider ihtiyacının en üst seviyeye çıktığı bu dönemde profesyonellerin tercih ettiği ve ihtiyaç duyduğu kariyer danışmanlık ve kariyer koçluk hizmetlerini profesyonel olarak ikinci bir girişim olarak başlattım.

Bugün Kendi Profesyonel hizmetlerimin Türkiye ve Yurtdışında değer dönüşmesi için pazarlama faaliyetlerimi yönetiyorum ve Kendi Kariyer Danışmanlarımı ve Koçlarımı Yetiştiriyorum. Ve Yaptığım çalışmaların Küresel Bir Girişim Olması İçin Çaba Sarfediyorum.

Bilgiye dayalı ekonomi ve Bilgi Girişimciliği alanlarında kendi hizmetlerimi ve ürünlerimi markalaştırarak bilgiye dayalı dayalı ekonomi ve ekonomik faydanın oluşmasına öncülük edecek kendi ve sosyal girişimlerimi hayata geçirmeye ve Profesyonel Hizmetlerimi Kurumsal Profesyoneller ile buluşturmaya devam ediyorum.